המודולה הזו כבר התקיימה בהצלחה,

אך אם ברצונכם ללמוד לעומק את שיטת לאבאן-בארטנייף –

דברו איתי 0544643230

מילכה

 

 

 

 

יש לנו בשורה משמחת עבורך!!!

בחודש אוקטובר 2022 נפתחת קבוצה קטנה (עד 6 לומדים) ללימודי המודולה ה- 1 בקורס ההסמכה בשיטת לאבאן-בארטנייף בישראל. 

תקציר הדברים:

שיטת לאבאן/בארטנייף עושה שימוש בתיאוריה שפיתחו רודולף לאבאן ואירמגארד בראטנייף כדי לאפשר ניתוח וחקירה מעשית של תנועה ושל דיבור כדי לשחרר אותנו מהרגלים, קונבנציות, הטיות ומגבלות.

על ידי בחינה סיסטמטית של האופנים בהם אנו משתמשים בגוף, במרחב, באיכות התנועה, בצורתה וביחסים – אנו יכולים לבחור באופן מודע את האופן בו אנו נעים, יוצרים, מלמדים, מבצעים, מופיעים, ומתייחסים לאחרים כהורים, חברים, בני זוג, מטפלים, מורים וכל תפקיד אחר בחיינו.

השיטה מספקת גישה שיטתית של חווית התנועה האנושית – מתפקוד אנטומי ודפוסים של התפתחות מוטורית, ליכולות הביטוי והתקשורת של הפעולות. הלמידה בשיטה כוללת התנסות וחקירה תנועתית, דיון, עבודה קבוצתית, צפייה בעצמי ובאחרים, טיולי שטח, צפייה בסרטי וידאו ובמסמכים. שיעורים של למידה קבוצתית, ועוד.

תנועה היא חלק חיוני בכל שיעור, המאפשר ללומדים לחוות בעצמם את התהליך של שינוי חיבורים גופניים, איכויות מועדפות ותפיסות. מספר פרויקטים מבוצעים במהלך הלימודים לקראת פרויקט הסיום, המשלבים תיאוריה, תצפיות, תנועה ויישום אישי.

הקורס שייפתח באוקטובר 2022

הוא קורס בקבוצה קטנה מאד, המאפשרת למידה פרטנית,

ובשל כך מתאפשר ללמוד אותה בכמחצית ממספר שעות הלמידה במודולה רגילה.

זהו מבנה ייחודי שאינו חוזר תכופות.

השיעורים יילמדו במפגשי פנים אל פנים, ובנוסף יתקיימו כמה שעות למידה בזום

עם מרצים הנמצאים בחו”ל.

היקף הקורס:

הלימודים יהיו בהיקף של 60-70 שעות.

  • רוב השעות יילמדו במפגשים פנים אל פנים בסטודיו.

  • מספר שעות, תיאורטיות ברובן, יילמדו באמצעות זום עם הסגל האמריקאי/אירופי.

  • כמו כן בסוף הקורס מתקיים סיכום מעשי הלוקח גם כן מספר שעות.

המספר המצויין מעלה יכלול את כל המרכיבים הנ”ל.

שעות הקורס יוכרו כשעות תנועה למעוניינים ללמוד בקורסי הכשרת מטפלים בתנועה. 

 

מתי ואיפה?

הלימודים יתקיימו בימי ג’ בשעות 14-18:00 פעמיים בחודש

לאורך כ-16 מפגשים החל מה- 25.10.22 ועד סוף חודש מאי 2023.

הלימודים יתקיימו בסמינר הקיבוצים, קמפוס מרדכי נמיר, תל אביב.

תאריכי המפגשים יינתנו לנרשמים.

עלות:

אני שמחה מאד לספר כי עלות הקורס הינה הזולה ביותר ביחס לקורסים אלה בעולם.

אני עושה כל מאמץ לשמור עלויות נמוכות.

העלות הסופית תיקבע על ידי מספר המשתתפים,

ולכן אוכל לתת אותה בעל פה למעוניינים כשאדע מספר סופי.

אם את.ה מעוניינ.ת  –  אנא התקשרו או שלחו וואטסאפ

למילכה לאון – 054-4643230 ואני מבטיחה לחזור אליכם. 

אל תתמהמהו, בשלב זה נותר מקום 1 בלבד בקבוצה. 

 

 

אם אתם מעוניינים להבין מהי השיטה ומדוע כדאי לכם ללמוד אותה- גללו מטה:

מכאן ומטה – המידע מיועד לאלה המאריכים לקרוא:

המודולה הראשונה מספקת הכרות טובה – מעשית ותיאורטית – עם עקרונות השיטה ויסודותיה ומאפשרת להתחיל ליישם כלים תנועתיים וניתוחיים בעבודה. הלמידה היא בסטודיו בתוספת עזרי הוראה וחומרי קריאה עיוניים.

 מהי תוכנית ההכשרה בלימודי תנועה בגישת לאבאן/ברטנייף?

תוכנית ההסמכה בלימודי תנועה בגישת לאבאן/ברטנייף מובילה את הלומדים להיות מנתחי תנועה מוסמכים (CMA). זו תוכנית ייחודית, חוויתית ומרחיבת אופקים. זהו מחקר, ניתוח, סינתזה ואינטגרציה מבוססי תנועה, של מידע המגולם בחוויה האנושית. התוכנית מושכת מבוגרים מקשת רחבה של ניסיון חיים ותחומי עיסוק. אלו המחפשים לימוד זה הם פרטים השואפים לחקור יותר לעומק את החושים שלהם ואת הידע מבוסס הגוף שלהם, כמו גם אלו המחפשים מסגרת ניתוח אנליטית להבנת דפוסי פעולה בתנועה עצמה.

 

התוכנית בת 500 השעות נלמדת בארבע מודולות של 120 שעות לאורך שנתיים. בנוסף מתקיים מפגש להצגת פרויקט סיום השווה ל-56 שעות. הכיתות קטנות (מקסימום 16 סטודנטים) והשיעורים תמיד יועברו על ידי מורה בכיר מ-® LIMS, CMA ואיש מקצוע של לאבאן כמרצה אורח. השיעורים כוללים הן תיאוריה והן יישום של תנועה. קטעי ווידאו ותצפיות על סטודנטים עמיתים יסייעו בידך ללמוד לזהות את הקטגוריות התנועתיות השונות.

 

גישת LMA מכילה מתודולוגיה מחקרית שמסייעת לתת משמעות לתנועה. התוכנית מספקת גישה שיטתית של חווית התנועה האנושית – מתפקוד אנטומי ודפוסים של התפתחות מוטורית, ליכולות הביטוי והתקשורת של הפעולות. השיעורים כוללים תנועה, דיון, עבודה קבוצתית, צפייה בעצמי ובאחרים, טיולי שטח, צפייה בסרטי וידאו ובמסמכים. שיעורים של למידה קבוצתית, בהם הסטודנטים  מתכנסים ללא הצוות ללמוד, לחקור וליישם את חומרי הלימוד, הם חלק אינטגראלי של תוכנית ההסמכה. בנוסף, תנועה היא חלק חיוני בכל שיעור, המאפשר לסטודנטים לחוות בעצמם את התהליך של שינוי חיבורים גופניים, איכויות מועדפות ותפיסות. מספר פרויקטים מבוצעים במהלך הלימודים לקראת פרויקט הסיום, המשלבים תיאוריה, תצפיות, תנועה ויישום אישי.

 

מדוע לכם ללמוד את שיטת לאבאן-בארטנייף?

משום שהשיטה הזו עוסקת בכם ובחבריכם לחיים על פני כדור הארץ, בני האדם המתנועעים.

מכיוון שבאמצעותה תוכלו להבין את עצמכם, את האנשים הקרובים והרחוקים לכם, את אלה שאתם עובדים איתם או מבלים איתם דרך הבחירות התנועתיות שהם מבצעים.

 

מכיוון שתקבלו כלים לשכלל את העבודה שלכם ואת העבודה של מטופליכם (מטפלי גופ-נפש, פסיכותרפיסטים, מטפלים אלטרנטיביים)

 

מכיוון שתקבלו כלים לשכלל ולקדם את תלמידיכם בתחומי הלימוד שלהם, התנועתיים והלא-תנועתיים, באמצעות הבנת הקשר שבין תנועה ולמידה (מורי התנועה למיניה – יוגה, טאי-צ’י, צ’י קונג ושאר אומנויות הלחימה, פלדנקרייז ושיטות התנועה ההוליסטית למיניהן).

 

מכיוון שתבינו לעומק את הקשר שבין תנועה-רגש-ביטוי ותקבלו דרכים וכלים, כולל תרגילים ספציפיים, לשכלול יכולות הביצוע התנועתי וההבעתי שלכם ותוכלו לקדם משמעותית את יכולות הפרפורמנס שלכם (רקדנים, שחקנים, מוזיקאים, מנצחי מוזיקה ומורים לאומנויות המחול, המשחק והמוזיקה).

 

משום שתלמדו ‘שפה’ דרכה תוכלו להבין את הבמה והכוחות הנעים עליה ולתקשר עם השחקנים שלכם (אם אתם במאים), עם הרקדנים שלכם (כוריאוגרפים) ועם הנגנים שלכם (מנצחי תזמורות).

 

משום שתלמדו להתבונן ולנתח את ההתנהלות של מטופלים שלכם (מטפלים בכל תחום), של תלמידיכם (מורים בכל תחומי הלמידה והחינוך) והמתאמנים שלכם (מאמנים אישיים ומאמני תנועה) ודרך הזיהוי והניתוח תוכלו לבחור את דרך העבודה המתאימה לכל אחד.

 

משום שאתם תצמחו כל כך כבני אדם וכאנשי מקצוע, שלא תבינו איך לא למדתם את כל זה עד עכשיו!!!

 

אנשים רבים מאד בכל העולם מוצאים את השיטה הזו בסיס לפיתוח והעשרה של עבודתם. באירופה  וארה”ב לאבאן-בארטנייף הינו קורס חובה ברוב הקולג’ים החשובים למחול ותיאטרון. כוריאוגרפים רבים, שהמוביל ביניהם הינו ביל פורסיית’ משתמשים בשיטה בעבודתם. מאמני ספורט, מורים לתנועה/ספורט/מחול/מוסיקה/חינוך רגיל/חינוך מיוחד לומדים שיטה זו. סטודנטים לתואר שני ודוקטורט בתחומי המוסיקה, המחול, התיאטרון, האנימציה, הרובוטיקה ומדעי המדינה משתמשים בניתוח תנועה לאבאן כמתודיקת מחקר וניתוח.

 

באירופה, ארה”ב, קנדה והמזרח הרחוק עוסקים בשיטה זו מטפלים רבים, מטפלי גופ-נפש למיניהם, מטפלים באומנויות ופסיכותרפיסטים ‘רגילים’. השיטה נותנת להם קרקע לאיסוף מידע על המטופל/ת, ודרכים לפעול על בסיס מידע זה.

 

כיוון שרודולף לאבאן וממשיכיו עסקו במרכיבים הבסיסיים ביותר של התנועה, והאופן בו הם מתייחסים ומשפיעים זה על זה – הרי ששיטה זו מהווה בסיס לבחינה ולמידה של כמעט כל אספקט בחיינו.

 

זו תוכנית ייחודית, חווייתית ומרחיבת אופקים, המלמדת כיצד לחקור ולנתח את החוויה האנושית דרך תנועה, ניתוח תנועה, סינתזה ואינטגרציה של המידע המגולם בחוויה האנושית. התוכנית מושכת בוגרים מקשת רחבה של ניסיון חיים ותחומי עיסוק, המחפשים ללמוד ושואפים לחקור יותר לעומק את החושים, הידע מבוסס הגוף שלהם, וכן את אלה המחפשים מסגרת ניתוח אנליטית להבנת דפוסי פעולה בתנועה עצמה.

אם את/ה שואפ/ת לנוע את עצמך לדעת – זה המקום בשבילך.

 

 

לפרטים ודרכי הרשמה – אנא התקשרו או שלחו וואטסאפ

למילכה לאון – 054-4643230 ואני מבטיחה לחזור אליכם. 

 

 

שנה טובה

שנת בריאות ותנועה מיטיבה לגוף ולנפש

רוצה ללמוד על האופן בו משקפת התנועה ואף מייצרת עולמות רגשיים ומחשבתיים? זה הזמן להתקשר 054-4643230 וליהנות משיחת ייעוץ חינם שתשנה את חייך

 

דילוג לתוכן