יש לנו בשורה משמחת עבורך!!!

הקורס הישראלי בלימודי תנועה בגישת לאבאן-בארטנייף  פותח מודולה ראשונה במתכונת חדשה ועדיין ניתן להצטרף.

האם מעז ייצא מתוק?!

עקב השפעת נגיף הקורונה על הניידות הבין-יבשתית ובין-מדינתית, החליט צוות לאבאן ישראל על פתיחת מודולה #1 מתוך 4 המודולות של קורס ההסמכה בשיטת לאבאן-בארטנייף במתכונת ישראלית ייחודית. במתכונת זו, תילמד המודולה בישראל בהוראת הצוות הישראלי בתוספת הנחיה והוראה של הצוות האמריקאי באמצעות זום ו/או אמצעים טכנולוגיים אחרים.
בעבר רבים מכם פנו אלינו ללימודים, אך הפורמט האינטנסיבי הרגיל של הקורס ומחירו מנעו מהם להשתלב בקורס. אבל, בפורמט החדש אנו מציעות לכם לכם לשלב את חייכם הרגילים ובמחיר נמוך מאי פעם.
הלימודים בישראל יתקיימו בסטודיו על פי הנחיות משרד הבריאות הישראלי. המודולה הראשונה יכולה להילמד גם מבלי להתחייב לעשות את הקורס כולו, ובסופה תקבלו אישור שיאפשר לכם להמשיך למודולות הבאות בארץ או בחו”ל.

המודולה הינה חלק מקורס ההסמכה הבינלאומי בשיטה, אשר 2 מחזורים מלאים שלו כבר סיימו בישראל את לימודיהם וקיבלו תעודת ‘מנתח/ת תנועה מוסמכ/ת’ = CMA – Certified Movement Analyst מארגון LIMS היושב בניו יורק.

אם ברצונכם להכיר לעומקה את התוכנית המלאה, הינכם מוזמנים להיכנס לקישור הזה אשר יוביל אתכם אל המידע על מטרות הקורס ותכניו, אך חזרו לכאן על מנת להירשם.

מדוע לכם ללמוד את שיטת לאבאן-בארטנייף?

משום שהשיטה הזו עוסקת בכם ובחבריכם לחיים על פני כדור הארץ, בני האדם המתנועעים.

מכיוון שבאמצעותה תוכלו להבין את עצמכם, את האנשים הקרובים והרחוקים לכם, את אלה שאתם עובדים איתם או מבלים איתם דרך הבחירות התנועתיות שהם מבצעים.

מכיוון שתקבלו כלים לשכלל את העבודה שלכם ואת העבודה של מטופליכם (מטפלי גופ-נפש, פסיכותרפיסטים, מטפלים אלטרנטיביים)

מכיוון שתקבלו כלים לשכלל ולקדם את תלמידיכם בתחומי הלימוד שלהם, התנועתיים והלא-תנועתיים, באמצעות הבנת הקשר שבין תנועה ולמידה (מורי התנועה למיניה – יוגה, טאי-צ’י, צ’י קונג ושאר אומנויות הלחימה, פלדנקרייז ושיטות התנועה ההוליסטית למיניהן).

מכיוון שתבינו לעומק את הקשר שבין תנועה-רגש-ביטוי ותקבלו דרכים וכלים, כולל תרגילים ספציפיים, לשכלול יכולות הביצוע התנועתי וההבעתי שלכם ותוכלו לקדם משמעותית את יכולות הפרפורמנס שלכם (רקדנים, שחקנים, מוזיקאים, מנצחי מוזיקה ומורים לאומנויות המחול, המשחק והמוזיקה).

משום שתלמדו ‘שפה’ דרכה תוכלו להבין את הבמה והכוחות הנעים עליה ולתקשר עם השחקנים שלכם (אם אתם במאים), עם הרקדנים שלכם (כוריאוגרפים) ועם הנגנים שלכם (מנצחי תזמורות).

משום שתלמדו להתבונן ולנתח את ההתנהלות של מטופלים שלכם (מטפלים בכל תחום), של תלמידיכם (מורים בכל תחומי הלמידה והחינוך) והמתאמנים שלכם (מאמנים אישיים ומאמני תנועה) ודרך הזיהוי והניתוח תוכלו לבחור את דרך העבודה המתאימה לכל אחד.

משום שאתם תצמחו כל כך כבני אדם וכאנשי מקצוע, שלא תבינו איך לא למדתם את כל זה עד עכשיו!!!

אנשים רבים מאד בכל העולם מוצאים את השיטה הזו בסיס לפיתוח והעשרה של עבודתם. באירופה  וארה”ב לאבאן-בארטנייף הינו קורס חובה ברוב הקולג’ים החשובים למחול ותיאטרון. כוריאוגרפים רבים, שהמוביל ביניהם הינו ביל פורסיית’ משתמשים בשיטה בעבודתם. מאמני ספורט, מורים לתנועה/ספורט/מחול/מוסיקה/חינוך רגיל/חינוך מיוחד לומדים שיטה זו. סטודנטים לתואר שני ודוקטורט בתחומי המוסיקה, המחול, התיאטרון, האנימציה, הרובוטיקה ומדעי המדינה משתמשים בניתוח תנועה לאבאן כמתודיקת מחקר וניתוח.

באירופה, ארה”ב, קנדה והמזרח הרחוק עוסקים בשיטה זו מטפלים רבים, מטפלי גופ-נפש למיניהם, מטפלים באומנויות ופסיכותרפיסטים ‘רגילים’. השיטה נותנת להם קרקע לאיסוף מידע על המטופל/ת, ודרכים לפעול על בסיס מידע זה.

כיוון שרודולף לאבאן וממשיכיו עסקו במרכיבים הבסיסיים ביותר של התנועה, והאופן בו הם מתייחסים ומשפיעים זה על זה – הרי ששיטה זו מהווה בסיס לבחינה ולמידה של כמעט כל אספקט בחיינו.

זו תוכנית ייחודית, חווייתית ומרחיבת אופקים, המלמדת כיצד לחקור ולנתח את החוויה האנושית דרך תנועה, ניתוח תנועה, סינתזה ואינטגרציה של המידע המגולם בחוויה האנושית. התוכנית מושכת בוגרים מקשת רחבה של ניסיון חיים ותחומי עיסוק, המחפשים ללמוד ושואפים לחקור יותר לעומק את החושים, הידע מבוסס הגוף שלהם, וכן את אלה המחפשים מסגרת ניתוח אנליטית להבנת דפוסי פעולה בתנועה עצמה.

אם את/ה שואפ/ת לנוע את עצמך לדעת – זה המקום בשבילך.

היקף המודולה:

הלימודים יהיו בהיקף של 120 שעות

כ-100 שעות יילמדו במפגשים שבועיים בסטודיו עם הסגל הישראלי.

וכ-20 שעות נוספות יילמדו באמצעות זום עם הסגל האמריקאי/אירופי.

מתי ואיפה?

הלימודים יתקיימו בימי ג’ בשעות 10:00-15:00 לאורך 22 מפגשים החל מחודש נובמבר 2020 ועד חודש יוני 2021.

להלן תאריכי הקורס:

נובמבר 2020: 3, 10, 17, 24,

דצמבר 2020: 1, 8, 22, 29 (15.12- חופשת חנוכה).

ינואר 2021: 5, 12, 19, 26,

פברואר 2021: 2, 9, 16, 23

מרץ 2021: 2, 9, 16, (23.3-4.4 – חופשת פסח)

אפריל 2021: 6, 20, 27

סה”כ – 22 מפגשים. מתוך הבנה כי ייתכנו ויהיו עוד סגרים בהמשך, השארנו זמן להשלמות מפגשים עד חודש יוני. מומלץ להשאיר את ימי ג’ פתוחים גם לאחר תאריכים אלה לשינויים שעשויים להגיע. 

הלימודים יתקיימו בגבעתיים.

  • בהתאם להתפתחות המאבק בקורונה והחשש מסגר, אנו מבקשות להודיע כי נעשה כל מאמץ לקיים את המפגשים כמפגשי סטודיו פנים אל פנים. במקרים בהם יוטל סגר על יום מפגש, נשתדל לדחות את המפגש לתאריך אחר. עם זאת, ייתכן שמספר מפגשי סטודיו יתקיימו דרך הזום, במקרים בהם לא ניתן יהיה לשנות תאריכים. החומר הוא מודולרי מטבעו, ואנו נתאים את התכנים למדיום.

עלות:

אנו רוצות לציין כי מתוך הבנה והתחשבות בהשפעה של משבר הקורונה על המצב הכלכלי של אזרחי המדינה, אנו עושות כל מאמץ על מנת לתת לכם את המחיר הנוח ביותר האפשרי. הצלחנו להוזיל את מחיר המודולה והוא יהיה:

לנרשמים עד ה- 10.10.2020 – 5900 ש”ח.

לנרשמים לאחר תאריך זה – 6400 ש”ח.

 

על מנת להצטרף, אנא מלאו את הטופס למטה. אנו ניצור איתכם קשר ונשלח אליכם טופס הכרות והרשמה לתוכנית. מילוי הטופס עדיין אינו מחייב אתכם להירשם, והוא יהווה דרך עבורכם ועבורנו לבחון את התאמתכם לתוכנית.

 

לאחר מילוי טופס ההרשמה שיישלח אליכם, אנו נקיים שיחת ראיון קבלה. 

עם קבלתכם לתוכנית, תתבקשו לשלם מקדמה לקורס בסך 400 ש”ח אשר תקוזז ממחיר הקורס. במקרה של ביטול הרשמה מצידכם, לא תוחזר מקדמה זו. במקרה של ביטול הרשמה מצידנו – יוחזר כספכם במלואו. 

שנה טובה

שנת בריאות ותנועה מיטיבה לגוף ולנפש

רוצה ללמוד על האופן בו משקפת התנועה ואף מייצרת עולמות רגשיים ומחשבתיים? זה הזמן להתקשר 054-4643230 וליהנות משיחת ייעוץ חינם שתשנה את חייך