יש לנו בשורה משמחת עבורך!!!

הקורס הישראלי בלימודי תנועה בגישת לאבאן-בארטנייף  פותח את קורס ההכנה לכניסה ישירה למודול II של תוכנית ההסמכה בשיטת לאבאן-בארטנייף ישראל. את המידע על קורס ההכנה – תמצאו מטה בדף זה. 

 

 מהי תוכנית ההכשרה בלימודי תנועה בגישת לאבאן/ברטנייף?

תוכנית ההסמכה בלימודי תנועה בגישת לאבאן/ברטנייף מובילה את הלומדים להיות מנתחי תנועה מוסמכים (CMA). זו תוכנית ייחודית, חוויתית ומרחיבת אופקים. זהו מחקר, ניתוח, סינתזה ואינטגרציה מבוססי תנועה, של מידע המגולם בחוויה האנושית. התוכנית מושכת מבוגרים מקשת רחבה של ניסיון חיים ותחומי עיסוק. אלו המחפשים לימוד זה הם פרטים השואפים לחקור יותר לעומק את החושים שלהם ואת הידע מבוסס הגוף שלהם, כמו גם אלו המחפשים מסגרת ניתוח אנליטית להבנת דפוסי פעולה בתנועה עצמה.

 

התוכנית בת 500 השעות נלמדת בארבע מודולות של 120 שעות לאורך שנתיים. בנוסף מתקיים מפגש להצגת פרויקט סיום השווה ל-56 שעות. הכיתות קטנות (מקסימום 16 סטודנטים) והשיעורים תמיד יועברו על ידי מורה בכיר מ-® LIMS, CMA ואיש מקצוע של לאבאן כמרצה אורח. השיעורים כוללים הן תיאוריה והן יישום של תנועה. קטעי ווידאו ותצפיות על סטודנטים עמיתים יסייעו בידך ללמוד לזהות את הקטגוריות התנועתיות השונות.

 

גישת LMA מכילה מתודולוגיה מחקרית שמסייעת לתת משמעות לתנועה. התוכנית מספקת גישה שיטתית של חווית התנועה האנושית – מתפקוד אנטומי ודפוסים של התפתחות מוטורית, ליכולות הביטוי והתקשורת של הפעולות. השיעורים כוללים תנועה, דיון, עבודה קבוצתית, צפייה בעצמי ובאחרים, טיולי שטח, צפייה בסרטי וידאו ובמסמכים. שיעורים של למידה קבוצתית, בהם הסטודנטים  מתכנסים ללא הצוות ללמוד, לחקור וליישם את חומרי הלימוד, הם חלק אינטגראלי של תוכנית ההסמכה. בנוסף, תנועה היא חלק חיוני בכל שיעור, המאפשר לסטודנטים לחוות בעצמם את התהליך של שינוי חיבורים גופניים, איכויות מועדפות ותפיסות. מספר פרויקטים מבוצעים במהלך הלימודים לקראת פרויקט הסיום, המשלבים תיאוריה, תצפיות, תנועה ויישום אישי.

 

 

מדוע לכם ללמוד את שיטת לאבאן-בארטנייף?

משום שהשיטה הזו עוסקת בכם ובחבריכם לחיים על פני כדור הארץ, בני האדם המתנועעים.

מכיוון שבאמצעותה תוכלו להבין את עצמכם, את האנשים הקרובים והרחוקים לכם, את אלה שאתם עובדים איתם או מבלים איתם דרך הבחירות התנועתיות שהם מבצעים.

 

מכיוון שתקבלו כלים לשכלל את העבודה שלכם ואת העבודה של מטופליכם (מטפלי גופ-נפש, פסיכותרפיסטים, מטפלים אלטרנטיביים)

 

מכיוון שתקבלו כלים לשכלל ולקדם את תלמידיכם בתחומי הלימוד שלהם, התנועתיים והלא-תנועתיים, באמצעות הבנת הקשר שבין תנועה ולמידה (מורי התנועה למיניה – יוגה, טאי-צ’י, צ’י קונג ושאר אומנויות הלחימה, פלדנקרייז ושיטות התנועה ההוליסטית למיניהן).

 

מכיוון שתבינו לעומק את הקשר שבין תנועה-רגש-ביטוי ותקבלו דרכים וכלים, כולל תרגילים ספציפיים, לשכלול יכולות הביצוע התנועתי וההבעתי שלכם ותוכלו לקדם משמעותית את יכולות הפרפורמנס שלכם (רקדנים, שחקנים, מוזיקאים, מנצחי מוזיקה ומורים לאומנויות המחול, המשחק והמוזיקה).

 

משום שתלמדו ‘שפה’ דרכה תוכלו להבין את הבמה והכוחות הנעים עליה ולתקשר עם השחקנים שלכם (אם אתם במאים), עם הרקדנים שלכם (כוריאוגרפים) ועם הנגנים שלכם (מנצחי תזמורות).

 

משום שתלמדו להתבונן ולנתח את ההתנהלות של מטופלים שלכם (מטפלים בכל תחום), של תלמידיכם (מורים בכל תחומי הלמידה והחינוך) והמתאמנים שלכם (מאמנים אישיים ומאמני תנועה) ודרך הזיהוי והניתוח תוכלו לבחור את דרך העבודה המתאימה לכל אחד.

 

משום שאתם תצמחו כל כך כבני אדם וכאנשי מקצוע, שלא תבינו איך לא למדתם את כל זה עד עכשיו!!!

 

אנשים רבים מאד בכל העולם מוצאים את השיטה הזו בסיס לפיתוח והעשרה של עבודתם. באירופה  וארה”ב לאבאן-בארטנייף הינו קורס חובה ברוב הקולג’ים החשובים למחול ותיאטרון. כוריאוגרפים רבים, שהמוביל ביניהם הינו ביל פורסיית’ משתמשים בשיטה בעבודתם. מאמני ספורט, מורים לתנועה/ספורט/מחול/מוסיקה/חינוך רגיל/חינוך מיוחד לומדים שיטה זו. סטודנטים לתואר שני ודוקטורט בתחומי המוסיקה, המחול, התיאטרון, האנימציה, הרובוטיקה ומדעי המדינה משתמשים בניתוח תנועה לאבאן כמתודיקת מחקר וניתוח.

 

באירופה, ארה”ב, קנדה והמזרח הרחוק עוסקים בשיטה זו מטפלים רבים, מטפלי גופ-נפש למיניהם, מטפלים באומנויות ופסיכותרפיסטים ‘רגילים’. השיטה נותנת להם קרקע לאיסוף מידע על המטופל/ת, ודרכים לפעול על בסיס מידע זה.

 

כיוון שרודולף לאבאן וממשיכיו עסקו במרכיבים הבסיסיים ביותר של התנועה, והאופן בו הם מתייחסים ומשפיעים זה על זה – הרי ששיטה זו מהווה בסיס לבחינה ולמידה של כמעט כל אספקט בחיינו.

 

זו תוכנית ייחודית, חווייתית ומרחיבת אופקים, המלמדת כיצד לחקור ולנתח את החוויה האנושית דרך תנועה, ניתוח תנועה, סינתזה ואינטגרציה של המידע המגולם בחוויה האנושית. התוכנית מושכת בוגרים מקשת רחבה של ניסיון חיים ותחומי עיסוק, המחפשים ללמוד ושואפים לחקור יותר לעומק את החושים, הידע מבוסס הגוף שלהם, וכן את אלה המחפשים מסגרת ניתוח אנליטית להבנת דפוסי פעולה בתנועה עצמה.

אם את/ה שואפ/ת לנוע את עצמך לדעת – זה המקום בשבילך.

 

 

קורס ההכנה לתוכנית ההסמכה בניתוח תנועה בגישת לאבאן/בארטנייף

 

האם מעז ייצא מתוק?!

עקב השפעת נגיף הקורונה על הניידות הבין-יבשתית ובין-מדינתית, החליט צוות ההוראה של תוכנית ההסמכה לאבאן ישראל על פתיחת קורס הכנה לקבלה ישירה למודולה השניה של תוכנית ההסמכה בשיטת לאבאן-בארטנייף.
תוכנית ההסמכה מורכבת מ- 4 מודולות, וקורס ההכנה יכין אתכם לקבלה ישירה למודולה השניה.  קורס ההכנה יילמד במתכונת ישראלית ייחודית, בה תילמד המודולה בישראל בהוראת הצוות הישראלי בתוספת מספר שעות הנחיה והוראה של הצוות האמריקאי באמצעות זום ו/או אמצעים טכנולוגיים אחרים.
בעבר רבים מכם פנו אלינו ללימודים, אך הפורמט האינטנסיבי הרגיל של הקורס ומחירו מנעו מהם להשתלב בקורס. עתה, בפורמט החדש אנו מציעות לכם לכם לשלב את חייכם הרגילים ובמחיר נמוך מאי פעם.
הלימודים בישראל יתקיימו בסטודיו על פי הנחיות ‘התו הירוק’ של משרד הבריאות הישראלי. קורס ההכנה מיועד לכל מי שמעוניין להמשיך בלימודי ההסמכה בשיטה, ובד בבד הוא יחידה עצמאית העומדת בפני עצמה ויכולה להילמד גם מבלי להתחייב לעשות את הקורס כולו. בסוף קורס ההכנה ועמידה בהצלחה במשימות – תקבלו אישור שיאפשר לכם להמשיך למודולות הבאות בארץ או בחו”ל.

קורס ההכנה משתלב לתוך תוכנית ההסמכה הבינלאומית בשיטה, אשר 2 מחזורים מלאים שלה כבר סיימו בישראל את לימודיהם וקיבלו תעודת ‘מנתח/ת תנועה מוסמכ/ת’ = CMA – Certified Movement Analyst מארגון LIMS היושב בניו יורק.

 

 

אם ברצונכם להכיר לעומקה את התוכנית המלאה, הינכם מוזמנים להיכנס להוריד את המסמך המצורף כאן Long Hebrew flyer copy – general אשר ייתן לכם את המידע על מטרות הקורס ותכניו.

 

למבט אל תוכנית הקורס של מחזור 2022-2024 מודולות 2-4 – תאריכים ועלות משוערת, אתם מוזמנים להוריד את המסמך המצורף כאן מבט אל קורס ההסמכה מחזור 2022-2024.

 

 

היקף קורס ההכנה:

הלימודים יהיו בהיקף של 120 שעות

רוב השעות יילמדו במפגשים שבועיים בסטודיו עם הסגל הישראלי.

ומספר שעות, תיאורטיות ברובן, יילמדו באמצעות זום עם הסגל האמריקאי/אירופי.

 

מתי ואיפה?

הלימודים יתקיימו בימי ג’ בשעות 10:00-15:00

לאורך כ-22 מפגשים החל מחודש אוקטובר 2021 ועד סוף חודש מרץ 2022.

הלימודים יתקיימו בתל אביב.

תאריכים מדוייקים יתפרסמו בקרוב.

 

  • בהתאם להתפתחות המאבק בקורונה והחשש מסגר, אנו מבקשות להודיע כי נעשה כל מאמץ לקיים את המפגשים כמפגשי סטודיו פנים אל פנים. במקרים בהם יוטל סגר על יום מפגש, נשתדל לדחות את המפגש לתאריך אחר. עם זאת, ייתכן שמספר מפגשי סטודיו יתקיימו דרך הזום, במקרים בהם לא ניתן יהיה לשנות תאריכים. החומר הוא מודולרי מטבעו, ואנו נתאים את התכנים למדיום.

 

עלות:

אנו רוצות לציין כי מתוך הבנה והתחשבות בהשפעה של משבר הקורונה על המצב הכלכלי של אזרחי המדינה, אנו עושות כל מאמץ על מנת לתת לכם את המחיר הנוח ביותר האפשרי. הצלחנו להוזיל את עלות המודולה:
עלות קורס ההכנה היא 875X8 ש”ח (7000 ש”ח) לנרשמים עד 10.9.21.
לאחר 10.9.21 יעלה המחיר ל 935X8 ש”ח (7480 ש”ח).

אם למדתם כבר קורס/ים בשיטת לאבאן/בארטנייף במסגרת כלשהי,

ייתכן ותהיו זכאים לפטור חלקי משעות קורס ההכנה וחלק מהעלות.

לבירור – התקשר/י אל מילכה בטלפון 054-4643230.

ההרשמה תיסגר ב- 24.9.21.

 

על מנת להצטרף לקורס ההסמכה,

אנא היכנסו לקישור הזה להרשמה לקורס ותשלום דמי ההרשמה.

 

 

שנה טובה

שנת בריאות ותנועה מיטיבה לגוף ולנפש

רוצה ללמוד על האופן בו משקפת התנועה ואף מייצרת עולמות רגשיים ומחשבתיים? זה הזמן להתקשר 054-4643230 וליהנות משיחת ייעוץ חינם שתשנה את חייך