סדנה מבוססת תנועה בשיטת לאבאן-בארטנייף למטפלים מתחומי פסיכותרפיה, גופ-נפש, מטפלים באומנויות, מרפאים בעיסוק ולכל העוסקים בתנועה.

…”תנועה היא הדרך הראשונית בה אנו לומדים על קיומנו ועל העולם והיא מהווה בסיס לכל תהליכי הלמידה וההתפתחות בכל הרבדים של הגוף-נפש. ” (לינדה הארטלי)

האופן בו אנו מגלים את עצמנו והעולם, מתגלים ומתגלמים בו, קשור בקשר הדוק לדפוסי התנועה שרכשנו בחודשי החיים הראשונים של חיינו ואשר התפתחו דרך ההתנסויות התנועתיות הראשונות שלנו כתינוקות. דפוסים אלה משקפים ויוצרים את דרכי התנועה וההתקדמות שלנו במרחב החיים על כל היבטיהם. אופני ההתמודדות שלנו עם המציאות של החיים, כולל עם המציאות יוצאת הדופן של עידן הקורונה -גם הם קשורים לאותם דפוסים מוקדמים של חיינו.

היסודות ליכולות שיש לנו כיום לנוע, להרגיש, לחשוב, ללמוד, להתמודד עם שינויים ותהפוכות בחיינו, ליצור יחסים חברתיים ולפעול בעולם – הונחו כבר כשהרמנו ראש, התגלגלנו על השטיח, זחלנו, דחפנו ונעמדנו, הושטנו רגל ומשכנו עצמנו אל תוך העולם. אותם יסודות שסייעו לנו ללמוד להניע עצמנו במרחב הם יסודות התנועה, הרגש והחשיבה שלנו. לכן, הם גם אלה שמסייעים לנו או מעכבים אותנו כיום, כאשר אנו מנסים להניע עצמנו למשימות חדשות או לשכלל את היכולות שלנו.

הסדנה מבוססת על שיטת לאבאן-בארטנייף, העוסקת בקשרים שבין תנועה-רגש-ביטוי. בשיטה אנו מתבוננים בתנועה כדי לראות את האופן בו אנשים מתמודדים עם המציאות דרך דפוסי התנועה שנרכשו בשנות החיים הראשונות. אנו חוזרים אל דפוסי התנועה המוקדמים ומשתמשים בהם על מנת להכיר אותם ואת משמעותם עבורנו, לכוונן ולשכלל אותם על מנת להיות מסוגלים להתמודד עם המציאות באופן מאורגן, בהיר, נינוח ושלם יותר. תהליך זה נקרא – Repatterning ותוצאתו היא חוויה של נוכחות פשוטה ונינוחה , ועם זאת- ערה, מלאה ועשירה בגוף ובמרחב.

במהלך הסדנה נלמד לנוע באופן אינטגרטיבי, מאורגן ונינוח יותר – גופנית, רגשית ומחשבתית; נתמקד ברצף של 4-6 פעולות נוירולוגיות המהוות את ‘מערכת ההפעלה התנועתית’ איתה הגענו לעולם; נכיר את דפוסי התנועה ההתפתחותיים ואת משמעותם בדפוסי הרגש וההתנהלות שלנו בחיים; נרכוש כלים להתפתחות אישית ולעבודה עם אחרי; נלמד תרגילים ייעודיים של ארגון גופני ותנועתי המאפשרים מציאת מרכז, קרקוע וארגון יציב, ביחד עם היכולת לשינוי, גמישות והתאמה למציאות המתהווה; העבודה התנועתית תלווה בחומר תיאורטי המלווה ומעמיק את העבודה הגופנית-רגשית.

הסדנה תתקיים פנים אל פנים באולם רחב ידיים, בהתאם לתו הסגול
מוגבל ל 18 משתתפים בלבד

יום שישי ה- 18.6.21 בשעות 9-12:30
במשכן לאמנויות אוניברסיטת חיפה
עלות: 270 ₪

המרכז הקליני הבין תחומי, אוניברסיטת חיפה
ווטסאפ עסקי: 04-8288622
טל: 04-8288622/3
דוא”ל: icc@univ.haifa.ac.il

להרשמה – לחצו כאן