“לא רק הטוב, גם הרע עובר” (מאיר אריאל)

 

 

מאז חודש מרץ שנת 2020, כמעט שנה שלמה, חיינו במציאות בלתי נתפשת. כנראה שהיינו ממליצים על אשפוז למי שהיה מספר לנו שכך נחיה את שנת 2020.

 

 

בשנה זו חסמנו את פינו ואפינו במסכה, צמצמנו את נוכחותנו במרחב הכללי ואספנו את איברינו פנימה  במרחב האישי שלא לגעת בחפצים או אנשים אחרים. מהלכי חיינו המוכרים של עבודה, משפחה, נסיעות ובילויים הופסקו באחת. נדרשנו לתפקד תוך שאנו מניחים בצד את הרצונות שלנו, את הביטוי האישי, את היכולת לפגוש וליצור קשרים עם אנשים אחרים.

 

 

אי הוודאות לגבי הקורה מיום ליום עצרה את נשימתנו, עמעמה את יכולתנו לחשוב ולעשות החלטות עצמאיות גם על הפעולות הפשוטות ביותר.

 

 

פיזית ונפשית – מצאנו את עצמנו “עם ידיים ורגליים קשורות”.

 

 

חודש מאי 2021, מדינת ישראל.

 

מגמת המגיפה בארץ השתנתה עם מבצע החיסונים והמשק ומוסדותיו חזרו ונפתחו. רק שלפני שהספקנו להגיד ג’ק רובינזון… הגיעו הטילים, האזעקות, הריצה לממ”דים, הנפילות והדיווחים הבלתי נלאים. ואז גילינו שאנחנו, ילדינו, הורינו – נשארנו בסוג של ‘פלונטר’ עם קושי לחזור לעצמנו. במידה רבה משהו בנו נשאר ‘קשור’/ מבולבל/ לא מאורגן. משהו לא זורם כפי שהיכרנו את עצמנו.

 

 

זאת, מפני שמערכת העצבים שלנו, שידעה כה מהר להסתגל לצרכי ודרישות התקופות המשתנות באופן ‘מופרע’ כמעט, מתקשה לחזור לעצמה. נשארנו ב’דרייב’ של מצב חירום ועכשיו גם מערכת העצבים שלנו זקוקה לעזרה. 

 

לצורך זה נפתחת הסדנה – “להתיר את הפלונטר ולהיטיב את הקשרים” – הסדנה בה נחקור בתנועה את הקשרים העצביים-גופניים-תנועתיים שלנו בימים אלה ואת השפעתם על דפוסי ההתמודדות שלנו עם המציאות המשתנה, על היחסים שלנו עם סביבתנו ועל מצבנו הרגשי.
נפגוש את המוכנות שלנו לשנות שוב את שהשתנה, ונגלה דרכים תנועתיות להרחבת הרפרטואר הגופני-נפשי ולפתח חוסן פנימי גם בעיתות טלטלה ושינוי.

 

זוהי הזדמנות נפלאה לחזור לנוע ביחד ולחוד בחלל גדול, מרווח ומאפשר, להתיר את החוטים הנראים והבלתי נראים שנכרכו סביב גופנו ונפשנו ולהכיר כמה תרגילים ועקרונות שיסייעו לנו לשמור את עצמנו בקשר עם עצמנו גם בזמני דחק.

 

סדנה זו נמצאת תחת הכותרת של סדנאות התנועה הסומטית האינטגרטיבית “לנוע את עצמנו לדעת” שמטרתן היא ליצור אצל המשתתפים תנועה אינטגרטיבית, זורמת, המאפשרת תנועה מלאה ועשירה במרחב וביטוי תנועתי ורגשי עשיר ומגוון.
בבסיס השיטה נמצאת האמונה כי החיים והתנועה חד-המה, ודרך תנועת הגוף אנו יוצרים מכלול אחד של מודעות, נוכחות, פעולה, רגש ורוח במרחב הזמן שלנו כאן על האדמה.

 

למי מיועדת הסדנה?

הסדנה מתאימה לכל האוהבים לנוע, ובאופן מיוחד למורים לתנועה לסוגיה (יוגה, פילאטיס, מחול, פלדנקרייז), למטפלי גופ-נפש ולכל מי שסקרן לגלות את עצמו דרך תנועה.

 

עבור אלה מכם המבקשים ‘לטעום’ את שיטת לאבאן בארטנייף – תנועה סומטית אינטגרטיבית ולהתנסות – זו הזדמנות פז לבוא וליהנות איתנו, להכיר את עצמכם טוב יותר, ועל הדרך – להכיר את שיטת ניתוח התנועה לאבאן-בארטנייף.

 

אורך הסדנה הוא 3 שעות, והיא תתקיים במספר תאריכים בלוקיישנים שונים בארץ.

 

אתם מוזמנים לבחור את המקום והזמן המתאים לכם:

 

 

הסדנה הגלילית – תתקיים בסטודיו “בית תרבות הגוף” בקיבוץ כברי

ביום ו’ ה- 25.6.21 בשעות 9:30-12:30.    לפרטים והרשמה – לחצו כאן

 

 

סדנת “מרכז” – תתקיים בסמינר הקיבוצים תל אביב ביום ב’ 5.7.21 פעמיים:
סדנת בוקר – בשעות 10:30-13:30
סדנת ערב – בשעות 18-21:00

לפרטים והרשמה – לחצו כאן

 

מחכה, ממש מחכה להיפגש שוב ומחדש

באותו המרחב הפיזי

ולחזור לעצמנו (כ) חדש.

 

שלכם

מילכה